Vyber Realitky

Jak vybrat spolehlivou realitku

Prodat, pronajmout nebo koupit nemovitost – tři kroky, ke kterým se schyluje v nejedné rodině. Jelikož je nabídka na trhu poměrně chudá a jelikož jsou nově přidané rodinné domky nebo bytové jednotky v nejvyšším patře panelákového domu velice rychle ty tam, vyplatí se mít po boku zkušeného realitního makléře. Ale najít spolehlivou realitku, to není zrovna snadné. Prozradíme vám několik tipů, jak tu pravou najít.

Jednají s vámi na rovinu?

To, jestli je daná realitní kancelář opravdu spolehlivá a férová, nebo jestli se jedná jenom o firmu, pro kterou budete dalším klientem v pořadí poznáte snadno. Předně tak, že s vámi bude jednat naprosto na rovinu. Sdělí vám ceny za služby naprosto otevřeně a nebude dělat mrtvého brouka, co se otázky na cenu týče. Stejně tak vám detailně popíše, jak spolupráce probíhá, kdy a jaké smlouvy se podepisují nebo kdy můžete očekávat první výsledky. 

Jestli se mezi vámi a realitní kanceláří vyskytne takzvaný komunikační šum čili prodlevy v konverzaci, pravděpodobně toho má víc než dost, nebo si zrovna nezakládá na spokojenosti klientů. Proto od ní raději dejte ruce pryč.

Reference jako vítaný pomocník

Reference Realitky
Má realitní kancelář ověřitelné reference?

Při výběru spolehlivé realitky vám pomocnou ruku podává několik věcí. Jednou z nich jsou reference, které se vyplatí projít, ať už prodáváte nemovitost nebo toužíte po pronájmu. Na současné době internetové je pozitivní to, že lidé rádi sdělují své zkušenosti, ať už se týkají čehokoliv. A i v tomto případě na internetu najdete celou spoustu odezev.

Pokud se rozhodnete přečíst si reference, které jsou sepsány konkrétní realitní společnosti, nepročítejte si jen ty negativní (lidé mají tendenci číst si, s čím lidé nebyli spokojení). Pročítejte si ale i ty pozitivní, ať to vidíte z obou stran. Jestliže pozitivní recenze převládají nebo se v negativních nenachází nic závratného, nic vám nebrání v oslovení dané společnosti.

Jak mohou vypadat reference se můžete podívat na webu: Reality Nová Paka.

Zkušenosti mají větší slovo

Jelikož se na trhu s nemovitostmi v posledních měsících dějí opravdu věci, nelze se divit tomu, že i v tomto odvětví přibývá celá spousta lidí, respektive nových společností. Zkrátka se cítí příležitost, tak proč nezaložit novou realitní kancelář, která by lidem pomáhala najít vysněné bydlení?

A i když je pravdou, že bychom měli dávat šanci i méně zkušeným, při výběru realitní společnosti hrají roli spíše zkušenosti. Lidé totiž chtějí mít koupenou/prodanou/pronajatou nemovitost co nejrychleji a často sází na dobré jméno, případně na kontakty, které má realitka za ta léta působení na trhu vybudované. 

Zaměřte se na místní realitky

Zároveň ale platí, že se vyplatí oslovit takové realitní kanceláře, které působí přesně v tom místě, kde si nemovitost hledáte. Velké, celorepublikové realitky jsou sice fajn, na druhou stranu místní realitky mají své okolí lépe zmapované. Realitky působící po celé republice pravděpodobně neeviduje hned, když v nějakém menším městečku přibyde nová nemovitost k prodeji či pronájmu, zato menší místní to má vždycky z první ruky.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *