Jak Prodat Dum A Nemovitost

Jak prodat byt nebo jinou nemovitost

V posledních měsících se doslova strhlo hotové pozdvižení na trhu s nemovitostmi. Zatímco většina lidí s chamtivostí kupovala nemovitosti, jiní se rozhodli využít příznivé situace a dům či bytovou jednotku, která jim sídlí na zádech jako velké břemeno, prodat. Že jste také na této straně barikády? Pojďme si prozradit, jak byt nebo jinou nemovitost dostat k novému majiteli. I když se to jeví jako snadná záležitost, je opředená několika pravidly či kroky, které je třeba podniknout.

Nejdříve si stanovte adekvátní cenu

Jak už bylo zmíněno, na trhu s nemovitostmi se strhla hotová lavina kupujících, kteří si často ani nespočítají cash-flow čili na kupované investiční nemovitosti posléze prodělávají. Vás jakožto prodávající to však může těšit. Vysoká poptávka po nemovitostech totiž rapidním způsobem zvedla i kupní cenu nemovitostí, a tak si můžete stanovit trošku vyšší cenu, než jakou jste původně zamýšleli. 

TIP: Na co si dát pozor při prodeji nemovitosti

Tento krok však nepřeskakujte. Stanovit si správnou cenu je to nejdůležitější, co musí být ještě před nabídkou nemovitosti k prodeji provedeno. Pomoct ale mohou nejrůznější kalkulačky, které jsou k dispozici na stránkách realitních makléřů a kanceláří. Většinou jsou sepsané výsledky orientační, ale i tak mohou velkou měrou pomoct. Případně nahlédněte do katastru nemovitostí, kde jsou uvedené i prodejní ceny daných objektů vycházející z kupních smluv.

Připravte nemovitost k prodeji

Malovani Domu
Opravte zdi a všechny estetické chyby. Zvedne to dojem i cenu domu.

Že máte rozhodnuto o ceně? Pak je načase dům, byt nebo jinou nemovitost připravit k prodeji. Ze všeho nejdříve se zaměřte na vzhledovou stránku věci. Nová výmalba stěn, vyházení starého a ošklivého nábytku, případně koberců, také opravení drobných poškození ve zdech. To vše může zvýšit pravděpodobnost toho, že první zájemce o nemovitost ji také vezme.

Doporučení: Jak vybrat spolehlivou realitku

Podle odborníků na reality byste se měli soustředit i na takzvaný home staging. Jedná se právě o vzhledovou stránku věci. Kromě zmiňovaných oprav a úprav to v sobě nese i drobné zařízení nemovitosti (většinou ale pouze na fotku, poté si zařízení můžete znovu sbalit). 

Právě fotografie totiž tou největší měrou rozhodující o tom, jestli se nemovitost prodá brzy nebo později. Fotky jsou totiž to první, co zákazník vidí a je to přesně to, co stojí za dobrým (nebo naopak špatným) prvním dojmem. Tak si s nimi pohrajte.

Jak na focení nemovitostí?

Stylizace Interieru K Nafoceni
Ukažte kupujícím útulný domov.

V souvislosti s přípravou nemovitosti k prodeji se nabízí otázka, jak správně nemovitost vyfotit. Jak už bylo zmíněno, podílí se tou největší měrou na tom, jak bude prodej bytu nebo domu úspěšný a rychlý. Když se vám nemovitost podaří vyfotit opravdu hezky, dokonce si můžete ještě trochu navýšit prodejní cenu. 

Nemovitosti se vždycky fotí v nejlepším světle čili ideálně za denního světla. Tma ani umělé osvětlení vám zrovna nehrají do karet, pamatujte na to. Používejte kvalitní fotoaparát a pokud ho nemáte k dispozici, využijte služeb profesionálního fotografa (investice se vám mnohonásobně vyplatí).

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *